Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në Dervician të Gjirokastrës. Mësohet se si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një banesë, ka ndërruar jetë një shtetase e mitur, 12 vjeçe. Banesa është përfshirë thuajse totalisht nga zjarret. Në vendngjarje shkuan zjarrfikëset. Pavarësisht ndihmës dhe dërgimit të së miturës me shpejtësi në spital, ajo ndërroi… Continue reading Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja

Published
Categorized as LAJME

Horoskopi ditor, 29 nëntor 2021

Dashi Bëni kujdes në historinë tuaj të dashuri sepse këto dy ditë mund të sjelin debate të ashpra. Në punë, kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të tjerët. Demi Përfitoni nga ndikimi pozitiv i Afërditës për të shijuar romancën tuaj. Sa për punën, do të arrini të realizoni gjithçka që ju kërkohet. Binjakët Në dashuri shmangni diskutimet,… Continue reading Horoskopi ditor, 29 nëntor 2021

Published
Categorized as HOROSKOPI

Ngjarje e rëndë në Pogradec, gjendet e vetëvarur në banesë 81-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mbrëmje në qytetin e Pogradecit. Një e moshuar 81 vjeçe është gjendur e vetëvrarur në banesë. Njoftimi i policisë: Pogradec/Informacion paraprak Më datë 28.11.2021, rreth orës 18:55, në Spitalin e Pogradecit ka mbërritur e pa jetë, shtetasja S. Sh., 81 vjeçe, banuese në Pogradec, e cila është gjetur… Continue reading Ngjarje e rëndë në Pogradec, gjendet e vetëvarur në banesë 81-vjeçarja

Published
Categorized as LAJME

Njoftimi i rëndësishëm në Big Brother Vip: Ndalohet lëvizja e…

Big Brother Vip ka dhënë një njoftim të rëndësishëm. Në një postim në “facebook”, BBV njofton se do të ndalohet lëvizja e çdo mjeti fluturues (dron) mbi shtëpi, teksa njofton se në shtëpi janë instaluar pajisjet e specializuara që do të ndalojnë fluturimin e këtyre mjeteve. “Big Brother” ju lajmëron se duke filluar që nga… Continue reading Njoftimi i rëndësishëm në Big Brother Vip: Ndalohet lëvizja e…

Published
Categorized as SHOW BIZ

Habit deputetja në Zelandën e re, shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën

Një deputete në Zelandën e Re është bërë subjekt i mediave të ndërkombëtare. Sipas mediave, deputetja Julie Anne Genter, ka udhëtuar me biçikletë deri në spital për të lindur fëmijën e saj. Deputetja ka sjellë në jetë foshnjën pas një ore. Ajo mori biçikletën dhe iu drejtua spitalit teksa dhimbjet e lindjes i kishin filluar… Continue reading Habit deputetja në Zelandën e re, shkon me biçikletë në spital për të lindur fëmijën

Published
Categorized as BOTA

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 418 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 në vendin tonë. Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 418 persona të infektuar. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 4 qytetarë. Të shëruarit në 24 orë janë 451,… Continue reading COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 418 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Published
Categorized as LAJME

Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

KORÇË Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë. Rreth orës 14:20 të kësaj të diele, në ambientet e spitalit është paraqitur 23-vjeçari E. M., i cili ka tentuar të vrasë veten me armë zjarri. Grupi hetimor ndërkohë po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes. Njoftimi i Policisë: Korçë/Informacion paraprak Më datë 28.11.2021, rreth… Continue reading Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

Published
Categorized as LAJME