Sapo doli Semi nga shtëpia, Donaldi nis të gjuajë Beatrixin

Mbrëmjen e kaluar, Semi Jaupaj ka lënë shtëpinë më të famshme në Shqipëri, Big Brother VIP. Me largimin e Fifit nga shtëpia, Semi doli në televotim me Einxhelin dhe kjo e fundit do të vijojë lojën për çmimin e madh. Ndërkohë, mbrëmjen e kaluar është vënë re që Donaldi ka qëndruar shumë pranë Beatrix. Madje… Continue reading Sapo doli Semi nga shtëpia, Donaldi nis të gjuajë Beatrixin

Published
Categorized as SHOW BIZ

Berat/ Kush është mësuesi që u dënua për pedofili por që rikthehet në detyrë?!

Një skandal i vërtetë është evidentuar në një nga shkollat 9-vjeçare të qytetit të Beratit, në shkollën “22 Tetori”. Prej disa ditësh në këtë shkollë është emëruar mësues për lëndët e “fizikës” dhe “informatikës” 62-vjeçari Ëngjëll Bregu, që rezulton të jetë dënuar për “pedolifi” dhe “ngacmim seksual” të fëmijëve në vitin 2003. Kanë qënë pikërisht… Continue reading Berat/ Kush është mësuesi që u dënua për pedofili por që rikthehet në detyrë?!

Published
Categorized as LAJME

Horoskopi ditor, 27 nëntor 2021

Dashi: Në dashuri jeni pak nervoz, mos u mërzisni pa shkak. Në punë ka ardhur koha që të planifikoni të ndiqni disa kurse rifreskuese. Demi: Në dashuri, çdo ndërlikim mund të zgjidhet sot. Nga ana tjetër në punë propozime të reja janë rrugës. Binjakët: Dita e sotme për ndjenjat është paksa e ndrydhur, vëmendje! Në… Continue reading Horoskopi ditor, 27 nëntor 2021

Published
Categorized as HOROSKOPI

Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe e familjes së tij, ja sa para kanë në llogaritë bankare

Janë zbuluar formularët e deklarimit të pasurisë nga 140 deputetët të depozituara në ILDKPI. Nga verifikimi i formularit të Kryeministrit rezulton se Edi Rama ka bilanc negativ në llogarinë bankare në vitin 2020, shkruan gazeta panorama. Gjendja në llogarinë e kreut të qeverisë është pakësuar me 511 mijë lekë. Gjatë vitit 2020, që ka qenë… Continue reading Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe e familjes së tij, ja sa para kanë në llogaritë bankare

Published
Categorized as LAJME

Takimi Rama-Kurti në Elbasan/ Media serbe: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net. Një shkrim kushtuar takimit të sotëm të mbajtur nga dy qeveritë në qytetin e Elbasanit, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë, mediumi serb është ndalur tek deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, të cilët u pyetën nga gazetarët… Continue reading Takimi Rama-Kurti në Elbasan/ Media serbe: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen

Published
Categorized as LAJME

Dalin pamjet, si u vra shqiptari në Londër. Autori i maskuar si pastrues, me maskë e syze e mbikëqyrte prej ditësh

Një njeri i dyshimtë, i veshur si një pastrues rrugësh dhe me një maskë në fytyrë kalonte përpara shtëpisë së Flamur Beqirit përpara se ta vriste atë dy vite më parë. Pamjet e kamerave të sigurisë shfaqin pamje të 24-vjeçarit Anis Hemissi, i cili qëndroi i maskuar për më shumë se 4 orë jashtë shtëpisë… Continue reading Dalin pamjet, si u vra shqiptari në Londër. Autori i maskuar si pastrues, me maskë e syze e mbikëqyrte prej ditësh

Published
Categorized as LAJME

Si do të jenë ditët e para të dhjetorit për të gjitha shenjat e horoskopit?!

Nga 29 nëntori deri më 5 dhjetor 2021 një hënë e re e mrekullueshme do të shkëlqejë në shenjën e Shigjetarit, duke u sjellë pak fat të gjitha shenjave të zjarrit dhe jo vetëm. Zbuloni se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë! Dashi: Hëna e kundërt … Java fillon me dy ditë paksa… Continue reading Si do të jenë ditët e para të dhjetorit për të gjitha shenjat e horoskopit?!

Published
Categorized as HOROSKOPI

Erë dhe reshje shiu, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit për 5 ditë

Për shkak të kushteve të këqija atmosferike dhe reshjeve të dendura të shiut, kapiteneria e Vlorës ka bërë me dije se do të ndalohet lundrimi i të gjithë mjeteve të vogla dhe anijeve të peshkimit për 5 ditë. Ndërkohë anijet e pasagjerëve dhe anijet e tjera lundruese nuk do të kenë kufizime. “Në bazë të… Continue reading Erë dhe reshje shiu, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit për 5 ditë

Published
Categorized as LAJME

Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë, ndërhyjnë mjetet borëpastruese

Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë. Në segmentin rrugor të Dardhës nga km i 9 deri tek i 11 ka patur reshje më të dendura. Duke marrë shkas nga situata në fjalë, është dashur të ndërhyhet edhe nga mjetet borëpastruese, të cilat kanë bërë të mundur pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për të… Continue reading Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë, ndërhyjnë mjetet borëpastruese

Published
Categorized as LAJME