Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji. Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori. Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.… Continue reading Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në Norvegji

Ç’po ndodh me rrjetet sociale? Pas Facebook, edhe Snapchat “zhduket” me orë të tëra

Pas platformave të Facebook, që përfshin edhe Instagram dhe Whatsapp, një tjetër protagonist i rrjeteve sociale ka përjetuar një bllokim planetar, dhe kësaj radhë nuk i përket perandorisë së Zuckenbergut. Bëhet fjalë për SnapChat, i cili dje praktikisht ishte i paarritshëm nga vende të ndryshme të botës, në veçanti në Europën perëndimore edhe në Shtetet… Continue reading Ç’po ndodh me rrjetet sociale? Pas Facebook, edhe Snapchat “zhduket” me orë të tëra

Rama i përgjigjet Bashës, ja arsyeja përse energjinë e shesim lirë dhe e blejmë shtrenjtë

Kryeministri Edi Rama pranoi faktin që energjia shitet lirë dhe blihet shtrenjtë. Në fjalën e tij në Kuvend iu përgjigj kryetarit të PD, Lulizm Basha i cili theksoi se nuk ka krizë energjitike dhe akuzoi për keqmenaxhim, pasi sipas tij Shqipëria e shet energjinë me 70 mln euro dhe e blenë me 200 mln euro.… Continue reading Rama i përgjigjet Bashës, ja arsyeja përse energjinë e shesim lirë dhe e blejmë shtrenjtë

Atentat me armë zjarri një shqiptari në Torino

Një 48-vjeçar shqiptar është plagosur rëndë me armë zjarri paraditen e sotme në Torino të Italisë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari i plagosur është në gjendje të rëndë në spital, pasi u qëllua me disa plumba, njëri prej tyre në gjoks. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11-30 të paradites në Borgo Vittoria, ndërsa ishte në… Continue reading Atentat me armë zjarri një shqiptari në Torino

Published
Categorized as BOTA, LAJME