“Diellin e kam hup me to dhe veten”, Fifin lançon këngën, e cila u bë virale

Fifi përveç polemikave që shkaktoi në shtëpinë më të famshme në Shqipëri ajo edhe krijoi artin e saj. Kënga “Diell” me vargjet e famshme, “diellin e kam hup me to dhe veten”, u lançua para pak në versionin demo. Kujtojmë se dje Fifi u rikthye në spektaklin Big Brother VIP dhe sa hyri përqafoi opinionisten… Continue reading “Diellin e kam hup me to dhe veten”, Fifin lançon këngën, e cila u bë virale

Published
Categorized as Life

U largua nga banesa 8 ditë më parë, gjendet në Elbasan nëna e dy fëmijëve: Ika me të dashurin, kot doli vëllai në television

Është gjetur pas 8 ditësh Aureta Çauli, nënë e dy fëmijëve e cila ishte zhdukur nga Durrësi pa lënë asnjë gjurmë. Denoncimin në polici e bëri vëllai i 28-vjeçares, duke hedhur dyshime se e kishin rrëmbyer. Por situata nuk është aspak kështu, 28-vjeçarja është gjetur në Labinot Katund, ku ishte martuar me një djalë. Ajo… Continue reading U largua nga banesa 8 ditë më parë, gjendet në Elbasan nëna e dy fëmijëve: Ika me të dashurin, kot doli vëllai në television

Published
Categorized as LAJME

Gjenden të vdekur dy persona në një banesë, dyshohen të jenë asfiksuar nga gazi

Dy persona janë gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës në zonën e Golemit. Policia ka marrë denoncimin dhe pasi ka shkuar në një banesë ka gjetur të vdekur shtetasit Mihal Jani 60 vjeç banues në Golem dhe Anila Llulla 50 vjeçe, banuese në Tiranë. Nga hetimet paraprake dyshohet se kanë humbur jetën një… Continue reading Gjenden të vdekur dy persona në një banesë, dyshohen të jenë asfiksuar nga gazi

Published
Categorized as LAJME

Sulmi me armë në autobus, ky është momenti kur të lënduarit mbërrijnë në spital

Detaje të reja mësohen nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Kosovë. Siç raportojnë mediat në vend, tre persona kanë mbetur të vrarë në Gollgjan të Deçanit pasi persona të armatosur qëlluan me armë në drejtim të një autobusi nxënësish. Sipas raportimeve, disa persona të maskuar sulmuan me kallashnikov në drejtim… Continue reading Sulmi me armë në autobus, ky është momenti kur të lënduarit mbërrijnë në spital

Published
Categorized as LAJME

Lajmi fundit/ Të shtëna me armë drejt një autobuzi me nxënës, ka viktima dhe të plagosur

Në Gllogjan të Deçanit ka ndodhur një vrasje. Express mëson se dikush ka gjuajtur në drejtim të një autobusi ku si pasojë ka të vrarë dhe të plagosur. Policia jep detaje nga gjuajtja me armë ndaj një autobusi me nxënës në Deçan Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur të… Continue reading Lajmi fundit/ Të shtëna me armë drejt një autobuzi me nxënës, ka viktima dhe të plagosur

Published
Categorized as LAJME

Aksident masiv në Kurbin, dyshohet se është përfshirë edhe makina e Sali Berishës

Një aksident masiv ka ndodhur aksin e autostradës Milot- Mamurras mbrëmjen e sotme, ku për pasojë janë lënduar 3 persona. Sipas Abc, në aksident dyshohet se është përfshirë edhe një nga automjetet e eskortës me të cilin po udhëtonte ish-kryeministri Sali Berisha, i cili po kthehej nga Kurbini ku mbajti Foltoren pak orë më parë.… Continue reading Aksident masiv në Kurbin, dyshohet se është përfshirë edhe makina e Sali Berishës

Published
Categorized as LAJME

“Vajzat kërkojnë luks, por harrojnë se janë rritur me trahana dhe fasule”

Në klipin e prezantimit të tij në “Talk Love Story” në Tv Klan, Andi është shprehur se shumica e femrave shqiptare janë materialiste, gjë që ka sjellë mjaft diskutime në studio. E pyetur nga Eni Shehu, Daniela ka treguar se nëse do t’i jepej rasti nuk do të përfundonte me Andin. Po ashtu, fronistja ka… Continue reading “Vajzat kërkojnë luks, por harrojnë se janë rritur me trahana dhe fasule”

Published
Categorized as LAJME

U hodh nga kati i pestë me fëmijën në krah, shkoi pranë prindërve prej problemeve me bashkëshortin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Vlorës, ku një grua 34-vjeçe është hedhur nga sheshpushimi i katit të pestë të një  pallati së bashku me fëmijën 1 vjeç. Me profesion farmaciste dhe që jetonte në kryeqytet ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa djali fillimisht u dërgua në spital nga… Continue reading U hodh nga kati i pestë me fëmijën në krah, shkoi pranë prindërve prej problemeve me bashkëshortin

Published
Categorized as LAJME

Tërmeti i fortë me magnitudë 6.1 godet rajonin kufitar, ja epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 të shkallës Rihter goditi rajonin kufitar Mianmar-Indi mëngjesin e sotëm,26 nëntor. Nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëme apo viktima. Sipas Qendrës Kombëtare të Sizmologjisë të Indisë, tërmeti ishte në thellësinë 12 km dhe ishte rreth 140 km larg Aizawl në Indinë verilindore. Ai u ndje në Chittagong… Continue reading Tërmeti i fortë me magnitudë 6.1 godet rajonin kufitar, ja epiqendra

Published
Categorized as LAJME

Nga viti i ardhshëm, udhëtimet në BE vetëm me dozën e tretë

Komisioni Evropian (KE) ka propozuar që doza e tretë e vaksinës të jetë parakusht për udhëtim brenda Bashkimit Evropian për qytetarët e të ashtuquajturës, botës së tretë, në të cilën përfshihet edhe Ballkani Perëndimor. Ky propozim pritet të hyjë në fuqi nga 10 janari i vitit të ardhshëm, datë nga e cila asnjë udhëtar nuk… Continue reading Nga viti i ardhshëm, udhëtimet në BE vetëm me dozën e tretë

Published
Categorized as LAJME