Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sonte në Dervician të Gjirokastrës. Mësohet se si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një banesë, ka ndërruar jetë një shtetase e mitur, 12 vjeçe. Banesa është përfshirë thuajse totalisht nga zjarret. Në vendngjarje shkuan zjarrfikëset. Pavarësisht ndihmës dhe dërgimit të së miturës me shpejtësi në spital, ajo ndërroi… Continue reading Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja

Published
Categorized as LAJME

Ngjarje e rëndë në Pogradec, gjendet e vetëvarur në banesë 81-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është shënuar këtë mbrëmje në qytetin e Pogradecit. Një e moshuar 81 vjeçe është gjendur e vetëvrarur në banesë. Njoftimi i policisë: Pogradec/Informacion paraprak Më datë 28.11.2021, rreth orës 18:55, në Spitalin e Pogradecit ka mbërritur e pa jetë, shtetasja S. Sh., 81 vjeçe, banuese në Pogradec, e cila është gjetur… Continue reading Ngjarje e rëndë në Pogradec, gjendet e vetëvarur në banesë 81-vjeçarja

Published
Categorized as LAJME

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 418 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 në vendin tonë. Në njoftimin zyrtar bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 418 persona të infektuar. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 4 qytetarë. Të shëruarit në 24 orë janë 451,… Continue reading COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 418 qytetarë të infektuar dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Published
Categorized as LAJME

Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

KORÇË Një ngjarje e rëndë është shënuar në Korçë. Rreth orës 14:20 të kësaj të diele, në ambientet e spitalit është paraqitur 23-vjeçari E. M., i cili ka tentuar të vrasë veten me armë zjarri. Grupi hetimor ndërkohë po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes. Njoftimi i Policisë: Korçë/Informacion paraprak Më datë 28.11.2021, rreth… Continue reading Tenton të vetëvritet me armë 23-vjeçari në Korçë, ja çfarë thotë policia

Published
Categorized as LAJME

U largua nga banesa 8 ditë më parë, gjendet në Elbasan nëna e dy fëmijëve: Ika me të dashurin, kot doli vëllai në television

Është gjetur pas 8 ditësh Aureta Çauli, nënë e dy fëmijëve e cila ishte zhdukur nga Durrësi pa lënë asnjë gjurmë. Denoncimin në polici e bëri vëllai i 28-vjeçares, duke hedhur dyshime se e kishin rrëmbyer. Por situata nuk është aspak kështu, 28-vjeçarja është gjetur në Labinot Katund, ku ishte martuar me një djalë. Ajo… Continue reading U largua nga banesa 8 ditë më parë, gjendet në Elbasan nëna e dy fëmijëve: Ika me të dashurin, kot doli vëllai në television

Published
Categorized as LAJME

Gjenden të vdekur dy persona në një banesë, dyshohen të jenë asfiksuar nga gazi

Dy persona janë gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së shtunës në zonën e Golemit. Policia ka marrë denoncimin dhe pasi ka shkuar në një banesë ka gjetur të vdekur shtetasit Mihal Jani 60 vjeç banues në Golem dhe Anila Llulla 50 vjeçe, banuese në Tiranë. Nga hetimet paraprake dyshohet se kanë humbur jetën një… Continue reading Gjenden të vdekur dy persona në një banesë, dyshohen të jenë asfiksuar nga gazi

Published
Categorized as LAJME

Berat/ Kush është mësuesi që u dënua për pedofili por që rikthehet në detyrë?!

Një skandal i vërtetë është evidentuar në një nga shkollat 9-vjeçare të qytetit të Beratit, në shkollën “22 Tetori”. Prej disa ditësh në këtë shkollë është emëruar mësues për lëndët e “fizikës” dhe “informatikës” 62-vjeçari Ëngjëll Bregu, që rezulton të jetë dënuar për “pedolifi” dhe “ngacmim seksual” të fëmijëve në vitin 2003. Kanë qënë pikërisht… Continue reading Berat/ Kush është mësuesi që u dënua për pedofili por që rikthehet në detyrë?!

Published
Categorized as LAJME

Sulmi me armë në autobus, ky është momenti kur të lënduarit mbërrijnë në spital

Detaje të reja mësohen nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Kosovë. Siç raportojnë mediat në vend, tre persona kanë mbetur të vrarë në Gollgjan të Deçanit pasi persona të armatosur qëlluan me armë në drejtim të një autobusi nxënësish. Sipas raportimeve, disa persona të maskuar sulmuan me kallashnikov në drejtim… Continue reading Sulmi me armë në autobus, ky është momenti kur të lënduarit mbërrijnë në spital

Published
Categorized as LAJME

Lajmi fundit/ Të shtëna me armë drejt një autobuzi me nxënës, ka viktima dhe të plagosur

Në Gllogjan të Deçanit ka ndodhur një vrasje. Express mëson se dikush ka gjuajtur në drejtim të një autobusi ku si pasojë ka të vrarë dhe të plagosur. Policia jep detaje nga gjuajtja me armë ndaj një autobusi me nxënës në Deçan Në fshatin Gllogjan të Deçanit para pak minutash dyshohet se ka ndodhur të… Continue reading Lajmi fundit/ Të shtëna me armë drejt një autobuzi me nxënës, ka viktima dhe të plagosur

Published
Categorized as LAJME