Aksident masiv në Kurbin, dyshohet se është përfshirë edhe makina e Sali Berishës

Një aksident masiv ka ndodhur aksin e autostradës Milot- Mamurras mbrëmjen e sotme, ku për pasojë janë lënduar 3 persona. Sipas Abc, në aksident dyshohet se është përfshirë edhe një nga automjetet e eskortës me të cilin po udhëtonte ish-kryeministri Sali Berisha, i cili po kthehej nga Kurbini ku mbajti Foltoren pak orë më parë.… Continue reading Aksident masiv në Kurbin, dyshohet se është përfshirë edhe makina e Sali Berishës

Published
Categorized as LAJME

“Vajzat kërkojnë luks, por harrojnë se janë rritur me trahana dhe fasule”

Në klipin e prezantimit të tij në “Talk Love Story” në Tv Klan, Andi është shprehur se shumica e femrave shqiptare janë materialiste, gjë që ka sjellë mjaft diskutime në studio. E pyetur nga Eni Shehu, Daniela ka treguar se nëse do t’i jepej rasti nuk do të përfundonte me Andin. Po ashtu, fronistja ka… Continue reading “Vajzat kërkojnë luks, por harrojnë se janë rritur me trahana dhe fasule”

Published
Categorized as LAJME

U hodh nga kati i pestë me fëmijën në krah, shkoi pranë prindërve prej problemeve me bashkëshortin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Vlorës, ku një grua 34-vjeçe është hedhur nga sheshpushimi i katit të pestë të një  pallati së bashku me fëmijën 1 vjeç. Me profesion farmaciste dhe që jetonte në kryeqytet ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërsa djali fillimisht u dërgua në spital nga… Continue reading U hodh nga kati i pestë me fëmijën në krah, shkoi pranë prindërve prej problemeve me bashkëshortin

Published
Categorized as LAJME

Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe e familjes së tij, ja sa para kanë në llogaritë bankare

Janë zbuluar formularët e deklarimit të pasurisë nga 140 deputetët të depozituara në ILDKPI. Nga verifikimi i formularit të Kryeministrit rezulton se Edi Rama ka bilanc negativ në llogarinë bankare në vitin 2020, shkruan gazeta panorama. Gjendja në llogarinë e kreut të qeverisë është pakësuar me 511 mijë lekë. Gjatë vitit 2020, që ka qenë… Continue reading Zbulohet pasuria e Edi Ramës dhe e familjes së tij, ja sa para kanë në llogaritë bankare

Published
Categorized as LAJME

Takimi Rama-Kurti në Elbasan/ Media serbe: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen

“Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen”, kështu e nis artikullin media serbe b92.net. Një shkrim kushtuar takimit të sotëm të mbajtur nga dy qeveritë në qytetin e Elbasanit, ajo e Kosovës dhe Shqipërisë, mediumi serb është ndalur tek deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, të cilët u pyetën nga gazetarët… Continue reading Takimi Rama-Kurti në Elbasan/ Media serbe: Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen

Published
Categorized as LAJME

Dalin pamjet, si u vra shqiptari në Londër. Autori i maskuar si pastrues, me maskë e syze e mbikëqyrte prej ditësh

Një njeri i dyshimtë, i veshur si një pastrues rrugësh dhe me një maskë në fytyrë kalonte përpara shtëpisë së Flamur Beqirit përpara se ta vriste atë dy vite më parë. Pamjet e kamerave të sigurisë shfaqin pamje të 24-vjeçarit Anis Hemissi, i cili qëndroi i maskuar për më shumë se 4 orë jashtë shtëpisë… Continue reading Dalin pamjet, si u vra shqiptari në Londër. Autori i maskuar si pastrues, me maskë e syze e mbikëqyrte prej ditësh

Published
Categorized as LAJME

Tërmeti i fortë me magnitudë 6.1 godet rajonin kufitar, ja epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 të shkallës Rihter goditi rajonin kufitar Mianmar-Indi mëngjesin e sotëm,26 nëntor. Nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëme apo viktima. Sipas Qendrës Kombëtare të Sizmologjisë të Indisë, tërmeti ishte në thellësinë 12 km dhe ishte rreth 140 km larg Aizawl në Indinë verilindore. Ai u ndje në Chittagong… Continue reading Tërmeti i fortë me magnitudë 6.1 godet rajonin kufitar, ja epiqendra

Published
Categorized as LAJME

Erë dhe reshje shiu, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit për 5 ditë

Për shkak të kushteve të këqija atmosferike dhe reshjeve të dendura të shiut, kapiteneria e Vlorës ka bërë me dije se do të ndalohet lundrimi i të gjithë mjeteve të vogla dhe anijeve të peshkimit për 5 ditë. Ndërkohë anijet e pasagjerëve dhe anijet e tjera lundruese nuk do të kenë kufizime. “Në bazë të… Continue reading Erë dhe reshje shiu, pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe atyre të peshkimit për 5 ditë

Published
Categorized as LAJME

Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë, ndërhyjnë mjetet borëpastruese

Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë. Në segmentin rrugor të Dardhës nga km i 9 deri tek i 11 ka patur reshje më të dendura. Duke marrë shkas nga situata në fjalë, është dashur të ndërhyhet edhe nga mjetet borëpastruese, të cilat kanë bërë të mundur pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës për të… Continue reading Rikthehen reshjet e dëborës në Dardhë, ndërhyjnë mjetet borëpastruese

Published
Categorized as LAJME