Atentati i mbrëmjes së sotme, vdes në spital i plagosuri

Ka ndërruar jetë i plagosuri në atentatin e ndodhur sonte në Fier. Fillimisht ai u dërgua për në spital në gjendje të rëndë, ndërsa mësohet se nuk u ka mbijetuar dot plagëve të marra. Adem Backa nuk ka mundur t’u mbijetojë plagëve të marra. Ai u qëllua brenda në automjetin e tij “Audi” teksa po… Continue reading Atentati i mbrëmjes së sotme, vdes në spital i plagosuri

Published
Categorized as LAJME

Del emri, ja kush ishte shenjestra e atentatit në Fier

Atentat me armë zjarri pranë ish-QTU në Fier. Fillimisht ngjarja u raportua si një sherr mes disa të rinjsh, por për nga dinamika gjithçka duket e mirëorganizuar. Eshte zbuluar emri i personit që ka mbetur i plagosur i cili njëkohësisht dyshohet të ketë qenë objektivi i atentatit. Dem Backa ka qenë duke udhëtuar me makinë… Continue reading Del emri, ja kush ishte shenjestra e atentatit në Fier

Published
Categorized as LAJME

RENEA aksion gjatë natës në Kukës, arrestohet një person, një tjetër shpallet në kërkim

Policia e Kukësit, në bashkëpunim me forcat RENEA, ka finalizuar operacionin e koduar “Vila”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe të ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit. Gjatë aksionit, RENEA ka arrestuar një nga organizatorët, si dhe ka shpallur në kërkim shtetasin që kishte vënë në dispozicion… Continue reading RENEA aksion gjatë natës në Kukës, arrestohet një person, një tjetër shpallet në kërkim

Published
Categorized as LAJME

Atentat me armë zjarri një shqiptari në Torino

Një 48-vjeçar shqiptar është plagosur rëndë me armë zjarri paraditen e sotme në Torino të Italisë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari i plagosur është në gjendje të rëndë në spital, pasi u qëllua me disa plumba, njëri prej tyre në gjoks. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11-30 të paradites në Borgo Vittoria, ndërsa ishte në… Continue reading Atentat me armë zjarri një shqiptari në Torino

Published
Categorized as BOTA, LAJME