Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës

Temperatura të ulëta dhe erë e fortë Erdhi dimri! Sipas sinoptikanëve kjo është fundjava e fundit me temperatura tipike të vjeshtës. “Reshjet e shiut do të mbeten prezente jo vetëm gjatë fundjavës por edhe në fillim jave. Presim që dita-ditës të kemi një rënie graduale të vlerave termike si ato minimale dhe ato maksimale duke… Continue reading Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës

Published
Categorized as News

Fifi aktroi? Del për herë të parë video që nuk u transmetua, ja momenti kur këngëtarja shtrihet në tokë

jë situatë mjaft e pakëndshme ndodho mbrëmjen e djeshme në “Big Brother Vip”, kur Fifit i ra të fikët gjatë spekaklit. Ajo u ndje keq pas një debati me opinionisten Balina Bodinaku e cila i tha asaj që mos ndërhyjë mes marrëdhënies së Sarës dhe Pajtimit pasi të gjithë këtë po e bën për vëmendje.… Continue reading Fifi aktroi? Del për herë të parë video që nuk u transmetua, ja momenti kur këngëtarja shtrihet në tokë

Published
Categorized as News

La Casa de Papel publikoi trailerin dhe na shtoi ankthin

Ashtu siç është lajmëruar, “La Casa de Papel” do të publikojë volumin e dytë të sezonit të pestë (që është edhe i fundit) më 3 Dhjetor. E ndërsa ngjarjet kanë ngecur në një pikë kulminante, Netflix sapo shtoi ankthin dhe padurimin me promon e re. “Në këto pak orë të fundit, kam humbur njerëz shumë… Continue reading La Casa de Papel publikoi trailerin dhe na shtoi ankthin

Published
Categorized as News

“Do vijë një dimër në Shqipëri që do zgjasë 10 vjet!”

Konspiracionisti Alfred Cako parashikon kohëra të frikshme për shqiptarët. Ai tha se dimri që do të vijë do të jetë shumë i vështirë në botë. Ai i bën thirrje qeverisë dhe shqiptarëve që të jenë të përgatitur. “I bëj thirrje kryeministrit të ardhshëm dhe shqiptarëve. Mos i shisni prodhimet bujqësore jashtë shtetit, sikur dhe me… Continue reading “Do vijë një dimër në Shqipëri që do zgjasë 10 vjet!”

Published
Categorized as News

Sa miliardë dollarë humbi Mark Zuckerberg pas rënies së Facebook-ut?

Facebook dhe dy platformat që janë në pronësi të kësaj kompanie, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi tash e disa orë. Facebook nuk ka komentuar shkakun e ndërprerjes por nga kjo kompani kanë njoftuar se po punojnë për t’i kthyer gjërat në normalitet sa më shpejt që të jetë e mundur dhe kanë kërkuar… Continue reading Sa miliardë dollarë humbi Mark Zuckerberg pas rënies së Facebook-ut?

Published
Categorized as News

The Albanian king, this is the moment when Florian Marku is declared champion

Florian Marku today kept his promise by defeating Ukrainian boxer Maxim Prodan at Tottenham Stadium. Although the 28-year-old Albanian had promised to beat him with Knock Out, he managed to secure the IBF title only after the jury’s decision. Recall that this was Mark’s most important match and his first career title. AND THE NEW… Continue reading The Albanian king, this is the moment when Florian Marku is declared champion

Published
Categorized as News

“Don’t buy new Chinese phone”

Citizens have been asked not to use their Chinese smartphones and not to buy new ones. The call was made by the Lithuanian Ministry of Defense. China-made smartphones with 5G technology were tested by the National Cyber ​​Security Center in Lithuania. The report claims that a Xiaomi phone has censorship tools installed, while a Huawei… Continue reading “Don’t buy new Chinese phone”

Published
Categorized as News

Apple redesigns the iMac: Here is the different colours you can find it

The new iMac, one of the most complete and expensive computers in the entire range offered by the company, has an elegant aluminum finish available in red, blue, orange, yellow, green, purple and silver, with a thickness of only 11, 5 millimeters. Apple held its first major “hardware” event of 2021 on Tuesday, in which… Continue reading Apple redesigns the iMac: Here is the different colours you can find it

Weather Forecast on Mega News, 19 September 2021

There will be rain in the first hours of 24 hours and until noon with high intensity throughout the country. The situation will be worse in the north and northwest, where the highest amount of rain is expected. During this period the precipitation will be in the form of thunderstorms accompanied by electrical discharges. Locally… Continue reading Weather Forecast on Mega News, 19 September 2021

Published
Categorized as Mega, News